2004/4
Michael Ancher (f. Bornholm 1849, d. Skagen 1927)
Portræt af en fisker med sydvest. Sign. M. A. Olie på træ. 32,5×24.
Enkelte minimale krakeleringer. Mindre afslag langs øvre kant.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020
Vurdering
Hammerslag