2437/865
Kähler (d. 1900, Keramikværksted, Næstved)
Bordlampe af lertøj, dekoreret med uranglasur. Sign. HAK, Danmark. Udført hos Kähler. H. inkl. skærmholder 53.
Skærmholder med skævhed. Brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Vurdering
804153 | ||
178112 | ||
804153 |