2014/157
Julius Paulsen (f. Odense 1860, d. København 1940)
Interiør med siddende kvinde ved et bord. Usigneret. Olie på træ. 30×27.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 450, 1983 nr. 211.
Få minimale overfladeridser og afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. marts 2020
Vurdering
Hammerslag
22 bud