2015/2051
Herrearmbåndsur af 18 kt. guld. Model Genève, ref. 162.052. Automatisk værk med dato cal. 1012. Gylden urskive med guld indeks og sorte visere. Brun læderrem med forgyldt Omega C-spænde. Urkassen 32×32 mm. 1974.
Værk nr. 38135596.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret virker, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 8. april 2020
Vurdering
Hammerslag