1806/​154

Russisk standerlampe af forgyldt træ og mahogni. 19. årh.s slutning. Antagelig oprindeligt monteret til gas, nu monteret til el. H. 149.

Proveniens: Erhvervet 1922–1927 i Skt. Petersborg af Erica Zeiner-Henriksen.

Almindelige brugstegn. Bemærk venligst: Bruun Rasmussen garanterer ikke for den elektriske installations fremtidige funktionsduelighed.

Ældre malerier og møbler, 5. februar 2018

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.100 DKK

1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK