1831/40
Et par hollandske Régence stole af nød og eg, rigt prydet intarsia i form af våbenskjold, slyngede planter, blomster og bladværk i lyst træ, sæder med gyldent brokade stof. 18. årh. (2)
Ridser og mærker. Revner i træet. Løse samlinger. Defekter.
Ældre malerier og møbler, 30. juli 2018
Vurdering
Hammerslag
12 bud