1339/1709
32 diverse gafler, skeer m.m. af sølv. Vægt ca. 770 gr. Samt 17 dele med skafter af sølv og sterlingsølv. 20. årh. (49)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Delvis graveret.
Varia, 26. september 2013
Vurdering
Hammerslag
10 bud