2049/7593
Svavar Gudnason (f. Hornafjord 1909, d. Reykjavik 1988)
Komposition. Usigneret. Stemplet på bagsiden Svavar Gudnason Posthumous Work. Oliekridt på papir. Bladstørrelse 22,5×17.
Undersøgt i ramme. Intet at bemærke.
CoBrA, 1. december 2020
Vurdering
Hammerslag