2312/235
Hans Smidth (f. Nakskov 1839, d. Frederiksberg 1917)
En mor og søn ved døren. Sign. Hans Smidth. Olie på lærred. 45,5×29,5.
Retoucheringer. Mindre krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. marts 2023
Vurdering
Hammerslag