2438/953
Dansk møbeldesign
Et sæt på otte stole af bejdset bøg. Sæder flettet med søgræs. 1930–40'erne. (8)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Løse samlinger.
Moderne kunst og design, 17. september 2024
Vurdering
Hammerslag