2003/849
Svend Berthelsen Stenvig (f. 1911, d. 1992)
“Sommeraften ved havet”, 1958. Sign. samt på bagsiden S. Berthelsen Stenvig. Olie på lærred. 63×81.
Behov for let overfladerensning.
Moderne kunst og design, 14. januar 2020
Vurdering
Hammerslag