1444/1659
Fransk kaminur af forgyldt bronze og hvid marmor, skive af hvid emalje. Louis XVI form, 19. årh.s slutning. H. 41. B. 20. D. 12.
Der gives ingen garanti for værkets funktion. Fremstår med alders- og brugsslitage. Pendul og Optræksnøgle medfølger.
Varia, 30. oktober 2014
Vurdering
Hammerslag
27 bud