896/61
Peder Mønsted (f. Grenaa 1859, d. Fredensborg 1941)
En lysning i skoven en sommerdag ved et åløb. Sign. P. Mønsted 1893. Olie på lærred. 76×100.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier, 15. september 2020
Vurdering
Hammerslag