2436/​375

Hollandsk kaminur af patineret zink, urhus med stående jæger, skive af sort emalje med romertal. Mærket Van Rosendael, Nimégue. 19. årh.s. slutning. H. 44. B. 38.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Glas mangler. Optræksnøgle. Dreng står lettere løst.

I Aarhus
Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?