2440/77
Tiffany & Co
Bordur af forgyldt messing, hvid urskive med romertal. Tiffany quartz værk, schweizisk fremstillet. Indgraveret på toppen 'Marielos Monge, 10 years of valued service, Inverness, March 9 1987'. 20. årh. H. 15. W. 11,5. D. 4,5.
Pletter på urkassens front. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Fra
i
Vurdering