2108/957
Cirkulært sofabord af lakeret mahogni. Udført hos Georg Kofoed, ca. 1930–40erne. H. 54. Diam. 84,5.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Samling på understel gået op.
Moderne kunst og design, 23. februar 2021
Vurdering
Hammerslag