2108/​957

Georg Kofoed

Cirkulært sofabord af lakeret mahogni. Udført hos Georg Kofoed, ca. 1930–40erne. H. 54. Diam. 84,5.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Samling på understel gået op.

Moderne kunst og design, 23. februar 2021

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag