12114/​2

Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)

Udstillingsplakat fra 1973. Kestner Gesellschaft Hannover. Tryksign. Litografisk plakat i farver. Bladmål 84×59. Uindrammet.

Litteratur: Van de Loo 426.

Kunst, antikviteter & design, 8. april 2021

Vur­dering

1.800 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK