12114/2
Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)
Udstillingsplakat fra 1973. Kestner Gesellschaft Hannover. Tryksign. Litografisk plakat i farver. Bladmål 84×59. Uindrammet.
Litteratur: Van de Loo 426.
Kunst, antikviteter & design, 8. april 2021
Vurdering
Hammerslag