2432/36
Et par kandelabre af bronze, stamme i form af en putto holdende overflødighedshorn med tre lysarme. Gustaviansk form. 19. årh.s. slutning. H. ca. 41. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 5. august 2024
Vurdering
Hammerslag