2024/690
Frans Kannik (f. København 1949, d. 2011)
Tre figurkompositioner. Alle sign. Frans Kannik 2002. Tusch og akvarel på papir. Bladstørrelser 51×72 og 41×32. Uindrammede. (3)
Mindre flænge ved kanen på ét af de større blade; mindre håndteringsmærker.
Moderne kunst og design, 9. juni 2020
Vurdering
Hammerslag