2103/743
Nanny Still (f. 1926, d. 2009)
“Grapponia”. En samling på 12 dekorative flasker af forskelligfarvet glas. Model 1724. Formgivet 1968. Udført ca. 1968–1975 hos Riihimäen Lasi OY, Finland. H. 19. (12)
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Nogle flasker med nogen indvendig belægning.
Moderne kunst og design, 19. januar 2021
Vurdering
Hammerslag