12022/​130

Peter Ilsted (f. Sakskøbing 1861, d. København 1933)

“Ung Pige, der strikker” Sign. Peter Ilsted. Nr 50/4. Mezzotinte i farver. Lysmål 19×22. Rammemål 31,5×35.

Opus 18.

Mindre aldersrelateret patina og slid.

Kunst, antikviteter & design, 28. maj 2020

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.050 DKK

1.050 DKK
1.000 DKK