12022/130
Peter Ilsted (f. Sakskøbing 1861, d. København 1933)
“Ung Pige, der strikker” Sign. Peter Ilsted. Nr 50/4. Mezzotinte i farver. Lysmål 19×22. Rammemål 31,5×35.
Opus 18.
Mindre aldersrelateret patina og slid.
Kunst, antikviteter & design, 28. maj 2020
Vurdering
Hammerslag