2045/517
Alev Ebüzziya Siesbye (f. Istanbul 1938)
Rund vase af stentøj dekoreret med transparent glasur. Sign. alev '70, B21 05. Unik. H. 11,5. Diam. 12,5.
Almindelig brugspatina.
Moderne kunst og design, 3. november 2020
Vurdering
Hammerslag
20 bud