Edvard Lehmann, m. fl., 19. årh.
P. C. Skovgaard, m. fl., 19. årh.
Carl Thomsen, m. fl., 19. årh.
En samling personskildringer. Delvis sign. og daterede. Pen og bly på papir monteret på papir. Bladstørrelse fra 9×11 til 35×22. (8).
Proveniens: Boet efter Johan og Randi Dæhnfeldt.
Enkelte fugtpletter. Papiret er gulnet.
Ældre malerier og møbler, 1. juli 2013