Peder Mønsted (f. Grenaa 1859, d. Fredensborg 1941)
Parti fra en skyggefuld pergola antageligt i Anacapri. Sign. P. Mønsted. 88. Olie på lærred. 35×23.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer.
93336 |