2148/140
Piedestal af rød- og hvidbroget marmor, firkantet stamme med kvadratisk base. 20. årh. H. 111. B. 27. D. 27.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Enkelte afslag.
Ældre malerier, møbler og varia, 29. november 2021
Vurdering
Hammerslag