2043/106
Ubekendt kunstner, 19. årh.
“Le départ pour la terre sainte” og “Abandon de Mathilde et Malek-Adhel dans le désert”. To litografier i farver. Lysmål 42×54. (2)
Enkelte pletter på papiret. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag