2442/​7097

Esben Klint (f. 1915, d. 1969)

Et par bordlamper af hvidt opalglas med monteringer af messing. Model 311. Formgivet 1949. Udført hos Le Klint. H. 43. (2)

Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker. Skærme med folder, pletter og smuds. Skærmholdere med skævheder og sidder løse. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

I Lyngby
Vur­dering

2.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?