1949/503
Astrid Holm (f. København 1876, d. sst. 1937)
Opstilling med blomster, 1912. Sign. A.H. 1912. Olie på lærred. 72×62.
Håndteringsmærker og mindre afskalninger.
Moderne kunst og design, 3. december 2019
Vurdering
Hammerslag