1949/​503
Astrid Holm: Opstilling med blomster, 1912. Sign. A.H. 1912. Olie på lærred. 72×62.

Description

Opstilling med blomster, 1912. Sign. A.H. 1912. Olie på lærred. 72×62.

Condition

Handling marks and minor peelings.

Auction

Modern art and design, 3 December 2019

Category

Modern paintings

Artist

Astrid Holm (b. Copenhagen 1876, d. s.p. 1937)

Estimate

15,000–20,000 kr.

Sold

Price realised

13,500 kr.

8 bids

When Bidder Bid
71738 13,500 kr.
955831 13,000 kr.
71738 12,500 kr.
955831 12,000 kr.
5536 (Auto bid) 11,500 kr.
865418 11,000 kr.
5536 10,500 kr.
803071 10,000 kr.