2138/757
Dansk snedkermester
Et par lænestole med ben af eg. Sæde, ryg og sider betrukket med lyst, mønstret møbelstof. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker på ben. Stof med pletter, smuds, huller og defekter.
Moderne kunst og design, 21. september 2021
Vurdering
Hammerslag