2138/​757

Dansk snedkermester

Et par lænestole med ben af eg. Sæde, ryg og sider betrukket med lyst, mønstret møbelstof. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker på ben. Stof med pletter, smuds, huller og defekter.

Moderne kunst og design, 21. september 2021

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag