1847/140
Gustaviansk skab af bemalet træ, plade med gallerikant, front med to profilerede, riflede døre. 18. årh.s slutning. H. 108. B. 89. D. 47.
Restaureret. Enkelte ridser og mærker. Brugsslitage. Nøgle medfølger.
Ældre malerier og møbler, 19. november 2018
Vurdering
Hammerslag