1332/1553
Fransk kaminur af forgyldt bronze, skive med romertal på emalje, top prydet med vase, dekoreret med kvindeansigter og bladværk, vinget putto på front. 19. årh. H. 55 cm.
Nøgle medfølger. Pendul. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Fremstår med alders- og brugsslitage. En del af bladværket slået af forneden.
Varia, 8. august 2013
Vurdering
Hammerslag
33 bud