André Marfaing (f. Toulouse 1925, d. Paris 1987)
Uden titel, januar 1964. Sign. Marfaing; dateret på bagsiden. Olie på lærred. 105×75.
Proveniens: Galerie Ariel, Paris (mærket nr. 4237). Proveniens: Galerie Birch, København. Proveniens: Privatsamling, Danmark. Erhvervet fra ovenstående.
Moderne malerier & skulpturer, 28. september 2016