11926/​32

Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967)

“PH-5”. Penden med skærme af blå/lilla lakeret metal. Udført hos Louis Poulsen. Diam. 50.

Sælger oplyser: Almindelig brugsslitage. Ridser, buler og mærker.

Kunst, antikviteter & design, 29. juni 2019

Vur­dering

800 DKK

Hammerslag