1703/788
Edward Hald (f. 1883, d. 1980)
Graal vase af grønt og klart glas dekoreret med fiskemotiver og havplanter. Usigneret. H. 20.
Alders- og brugspatina herunder enkelte ridser og mærker. Graveret med inskription “Uttstellung”.
Moderne kunst og design, 17. januar 2017
Vurdering
Hammerslag
19 bud