2448/755
Frits Henningsen (f. 1889, d. 1965)
Et par cirkulære sofaborde af mahogni, profileringer og messingsko. Løs top af glas. Udført hos snedkermester Frits Henningsen. H. 62. Diam. 55. (2)
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak.
Eftersyn
I
Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering