Joan Miró (f. Barcelona 1893, d. Palma de Mallorca 1983)
“Sobreteiximis”, 1973. Sign. Miro, 18/40. Udgivet i forbindelse med en udstilling hos Galerie Maeght, Paris. Trykt hos Arte Adrian Maeght, Paris. Litografi i farver. Bladstørrelse 160×120.
Litteratur: Maeght 920.
Malerier, skulpturer og grafik, 8. december 2021