1951/539
Inger Hanmann (f. Stege 1918, d. Frederiksberg 2007)
Uden titel. Usign. Emalje på metalplade på base af sortmalet træ. H. 81. B. 100. D. 32.
Proveniens: Fra privat samling af Inger Hanmanns værker.
Original stand.
Moderne kunst og design, 17. december 2019
Vurdering
Hammerslag