12137/6
Christian Dell (f. Offenbach am Main 1893, d. Wiesbaden 1974)
Et par justerbar bordlamper af forkromet og grønlakeret metal. Model 6786. Udført hos Kaiser Idell. H. 45. (2)
Lamperne differentierer i farven.
Almindelig alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.
Kunst, antikviteter & design, 16. september 2021
Vurdering
Hammerslag
30 bud