1824/961
Otto Larsen (f. Frejlev, Kettinge Sogn 1907, d. 1987)
Sommerlandskab med havet i baggrunden. Sign. Otto Larsen, 68. Olie på lærred. 79 x 120.
Lærred bør strammes op. Behov for let overfladerensning. Enkelte mindre afskalninger.
Moderne kunst og design, 12. juni 2018
Vurdering
Hammerslag