1635/1556
Empireform bordlampe af patineret og delvis forgyldt bronze, kanneleret stamme på firsidet fodstykke, prydet med støbte ornamenter og akantusbladværk. 20. årh.s første halvdel. H. incl. montering 81 cm. Monteret til el.
Base med gravering.
Varia, 1. september 2016
Vurdering
Hammerslag