1635/​1556

Empireform bordlampe af patineret og delvis forgyldt bronze, kanneleret stamme på firsidet fodstykke, prydet med støbte ornamenter og akantusbladværk. 20. årh.s første halvdel. H. incl. montering 81 cm. Monteret til el.

Base med gravering.

Varia, 1. september 2016

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

1.400 DKK

(Autobud) 1.400 DKK
1.350 DKK
1.150 DKK
(Autobud) 1.100 DKK
1.050 DKK
750 DKK