Caziel (f. Sosnowiec, Polen 1906, d. Somerset, England 1988)
To kompositioner. Begge sign. Caziel 63, én med dedikation. Kul på papir og kul og rødkridt på papir. Bladstørrelser 20×32 og 17×32. Uindrammede. (2)
Proveniens: Privatsamling, Danmark. Modtaget direkte fra kunstneren.
Malerier, skulpturer, grafik, 29. september 2021