Jan Holger Jerichau (f. Frederiksberg 1937, d. 2019)
Studie til skulptur. Sign. monogram, 05. Trærod og mixed media. H. 90.
Proveniens: Værket blev foræret til Hundested Kunstforening i forbindelse med en udstilling af kunstneren på Fyrgården i Hundested.
Original stand
Moderne kunst og design, 23. april 2019