2031/​31

Wenzel Tornøe (f. Svendborg 1844, d. Frederiksberg 1907)

En ung kvinde sidder i et tyrkisk bad og betragter to firben. Sign. Wenzel Tornøe. Olie på lærred. 70×52.

Nogle minimale krakeleringer.

Ældre malerier, møbler og varia, 27. juli 2020

Vur­dering

35.000–40.000 DKK

Hammerslag