2109/124
Knud Sinding (f. Aarhus 1875, d. København 1946)
Parti fra Podalen i norditalien. Sign. monogram 1933? Olie på lærred. 55×105,5.
Behov for let overfladerensning. Krakeleringer. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021
Vurdering
Hammerslag