12137/​131

Alexander Calder (f. Philadelphia 1898, d. New York 1976)

ALBI. Usign. Litografisk plakat for Musee Toulouse Lautrec. Bladstørrelse 90,5×59,5. Uindrammet.

Kunst, antikviteter & design, 16. september 2021

Vur­dering

800 DKK

Hammerslag