2044/834
Piet Hein (f. 1905, d. 1996)
“Sinus”. Pendel med skærm af hvid akryl. Udført for Piet Hein. 1960–70erne. Diam. 55.
Stand
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 27. oktober 2020
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
11 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||