2436/89
Flisebord af bemalet træ, plade med 20 hollandske fliser af fajance dekoreret i mangan med blomster i vaser. Fliser 18. årh.s slutning. Bord 20. årh. H. 72. L. 74. D. 61.
Ridser og mærker. Brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. september 2024
Vurdering
Hammerslag
16 bud