2043/601
Leif Rydeng (f. Helsingør 1913, d. 1975)
Gønlandsk bygd. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 64×100.
Original stand.
Moderne kunst og design (udskudt), 22. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag