2050/409
Sæt på tre empireskeer af sølv. Michael Mogensen Foght, København 1812. Samt to skeer af sølv med violinformede skafter. Utydeligt stemplede, 18. årh. Vægt ca. 235 gr. (5)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Graveringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 7. december 2020
Vurdering
Hammerslag